Detailerzy samochodowi nie tylko czyszczą samochody: specjalizują się w utrzymywaniu nieskazitelnego stanu części samochodów pozostawionych powłoka ceramiczna przez mechaników i warsztaty samochodowe. Innymi słowy, car detailing obejmuje szczegóły samochodu. Odpowiednio pielęgnuje dywaniki samochodowe, tapicerkę, opony, szyby, elementy chromowane i lakier. Od niedrogich samochodów po luksusowe pojazdy, auto detailing stał się ostatnio potencjalnie lukratywną branżą, której strategiczny przedsiębiorca z pewnością nie zignoruje.

WSKAZÓWKA 1: Rozpocznij pracę w folie PPF niepełnym wymiarze godzin. Silną zachętą do rozpoczęcia działalności związanej z auto detailingiem jest to, że nie będzie ona wymagać zaangażowania w pełnym wymiarze godzin. Możesz się ugruntować, szczegółowo opisując samochody w godzinach wieczornych i weekendowych. Co więcej, auto detailing wymaga niewielkiego wdrożenia i niewielkiej ilości materiałów eksploatacyjnych.

WSKAZÓWKA 2: Zacznij od znajomych i rodziny. Rozpocznij ten biznes, świadcząc usługi detailingowe dla przyjaciół i rodziny. Zrób to z własnego podjazdu lub udaj się do domu klienta, aby uzyskać indywidualną obsługę na miejscu.

WSKAZÓWKA 3: Zdobądź rekomendacje pocztą pantoflową. Niech Twoi znajomi działają jako wstępna platforma lub „panel rezonansowy”, aby dowiedzieć się, czego chcą, a czego nie chcą klienci. Wykorzystaj satysfakcję klientów, prosząc ich, aby polecali Cię znajomym i współpracownikom.

WSKAZÓWKA 4: Stwórz stronę internetową, dodaj zdjęcia swojej pracy i reklamuj się online. Chociaż koszty początkowe związane z auto detailingiem są ograniczone, będziesz chciał zainwestować czas i wysiłek w skuteczną strategię marketingową, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Kluczem jest korzystanie z Internetu. Stwórz prostą stronę internetową przedstawiającą twoje usługi i umieść linki do niej na Craigslist, internetowych forach społecznościowych, czatach, a nawet blogach. Utrzymanie witryny i zwiększenie jej ruchu pomoże wyszukiwarkom, takim jak Google, Yahoo i Bing, „znaleźć” Cię. Im większa Twoja obecność w sieci, tym wyższa Twoja „pozycja” w wyszukiwarkach i tym łatwiej potencjalnym klientom Cię zauważyć.