Przewodnik po zakupach nart

W Internecie, w czasopismach i od znajomych jest mnóstwo danych na temat najskuteczniejszej metody wyboru odpowiednich narty nart i oczywiście odpowiedniej długości.

Byliśmy tam raz, kupując naszą najbardziej pamiętną parę. To poważna spekulacja, ale restytucja w przypadku, gdy wybierzesz dokładnie, jest zdumiewająca; narty sprzedawane w sklepach są lepsze niż narty wypożyczane, wystarczy je wykorzystać, więc wytrzymają znacznie dłużej, a także możesz spędzić dużo czasu na nartach w górach, nie wchodząc do kolejki wypożyczalni nart i butów.

Etap 1 – Jaki rodzaj Ski shop nart?

Pierwszym krokiem jest ustalenie, jakim jesteś narciarzem i jakim narciarzem musisz być.

Narty przybywają w różnych rodzajach. Oto kluczowe:

Narty zjazdowe – Nadają się do jazdy na stoku w świetnych warunkach śniegowych. Kilka modeli wykorzystuje innowacje bezpośrednio z tętniącej życiem sceny. Narty zjazdowe to niezwykłe carvingowe narty. Mogą trochę powalczyć podczas jazdy na nartach w mniej wspaniałych okolicznościach, a ponadto w przypadku, gdy chcesz zjechać poza trasami.

Narty All Mountain – umożliwiają jazdę w różnych warunkach śniegowych. Niezależnie od tego, czy jest zimno, czy błoto pośniegowe, narty na wszystkie warunki będą działać lepiej w porównaniu do nart stokowych. W niektórych przypadkach występuje niedobór zdolności skrawania, jednak zaawansowane narty do jazdy w każdych warunkach, na przykład narty damskie Volkl AC i Attiva, mają najdalej idącą innowację, aby nadążyć za zdolnością skrawania.

Narty Boondocks — służą do rozgałęziania się zbyt daleko, wspinania się po całej górze. Pozostaną odpowiednio przystosowane do jazdy na całej górze, a ponadto będą lżejsze niż typowe, aby ułatwić ich przenoszenie lub podróżowanie z nimi pod górę. Zwykle są one dostarczane bez wiązań, a ty wybierasz dopasowanie ograniczające, aby spełnić twoje wymagania

Narty do jazdy poza trasami — są przeznaczone do jazdy w puchu i poza trasami. Zwykle będą bardziej rozbudowane, aby pomóc w dryfowaniu w śniegu i będą nieco bardziej sympatyczne, aby dać ci lepsze wyczucie w puchu i przyswoić wpływ odbijania się/lądowania.

Jakiej długości nart naprawdę chcę?

Wiesz, jakiego rodzaju nart potrzebujesz. Teraz musisz po prostu znaleźć odpowiednią długość. Aby to zrobić, każdy wysokiej jakości sklep narciarski będzie miał podręcznik szacunkowy, który pomoże ci wybrać odpowiednią długość nart. To nie jest po prostu oparte na twoim poziomie. Kluczowymi zmiennymi są WAGA i WYDAJNOŚĆ. Ilekroć to zostało zbadane, właściwa długość nart nie może być całkowicie ustalona, ​​a poziom jest ostatnim spojrzeniem na wszelki wypadek, aby upewnić się, że narty nie są zbyt krótkie lub zbyt długie. Jeśli masz wątpliwości co do kciuka, narta jest za krótka, jeśli znajduje się pod czubkiem nosa, jest dobrze dopasowana, jeśli na czubku nosa i zbyt długa, jeśli jest wyższa od ciebie . Istnieją jednak konsekwentnie wyjątki, dlatego w tym celu sugerujemy najpierw wykorzystanie wagi i pojemności!

Scena pierwsza

Wykorzystaj swoją wagę, aby określić długość początkową:

Poniżej 49 kg – 140 cm (135 cm panie)
50 – 56KG – 145cm (140cm panie)
57 – 62 KG – 150 cm (145 cm panie)
63 – 68 KG – 155 cm (148 cm panie)
69 – 75 KG – 160 cm (152 cm panie)
76 – 81 KG – 165 cm (156 cm panie)
82KG+ – 170cm (163cm panie)

Etap DRUGI

Następnie dopasowujemy Twoją pojemność i odpowiednio zmieniamy długość, więc od razu przyznajemy Ci poziom wydolności 1-10 (jeśli to nie problem, pamiętaj, że trudności w bieganiu zależą od europejskich ram oceny tras):

1 – Nigdy nie jeździłem na nartach
2 – Możesz zatrzymać się pługiem śnieżnym
3 – Pług śnieżny obraca się, robiąc dziwny niebieski kolor
4 – Starting to Resemble skręć w bluesa
5 – Wędrując po czerwonych, krok zawraca co jakiś czas
6 – Uzyskanie pewności co do czerwieni i nieparzystej ciemności
7 – Otwarty na jazdę na większości ciemnych tras
8 – Przyjemny na lodzie, poza trasami
9 – Mocna jazda na stoku, cięcie na wszystkich stokach
10 – Biegły nauczyciel lub zawodnik

Teraz zdajesz sobie sprawę, że twój poziom zasadniczo wprowadza towarzyszące ulepszenie do nie do końca ustalonego wcześniej:

Poziom 1-4 – Bez zmian
Poziom 5-7 – Dodaj około 5 cm
Poziom 8-10 – Dodaj około 10 cm

Przypomnij sobie, że jest to ogólny pomocnik, na wypadek, gdybyś wydzierżawił rozmiar i poczuł, że działa dla ciebie w 100 procentach, nie wahaj się nawet przez chwilę, aby z nim zostać, w większości rozdawane czynsze są nieco krótkie bok, ale długość to sprawa indywidualna!